Stočarska proizvodnja je organizovana kroz proizvodnju svinja i proizvodnju mleka.
Proizvodnja svinja se odvija na 5 farmi i kroz kooperaciju sa ukupnom godišnjom proizvodnjom od preko 115.000 komada svinja, namenjenim domaćim maloprodajnim lancima. Primarni cilj sektora svinjarstva je postizanje najboljih proizvodnih rezultata u proizvodnji tovljenika sa visokim procentom mesa namenjenih tržištu.
Proizvodnja mleka se odvija na 2 farme sa ukupnom godišnjom proizvodnjom od oko 17.000.000 litara mleka. Primarni cilj sektora govedarstva je proizvodnja kvalitetnog mleka.
Proizvodnja svinja se odvija na 5 farmi i kroz kooperaciju sa eksternim individualnim poljoprivrednim gazdinstvima. Delta Agrar farme su:
Nukleus i V.O. centar – Stara Pazova
Kozara – Banatsko Veliko Selo
Petrović salaš – Stara Pazova
Vladimirovac
Halovo
Baza za uspešnu i profitabilnu proizvodnju svinja je Nukleus multiplikaciona farma u Staroj Pazovi sa GGP-GP krmačama visokog genetskog potencijala, poznate firme Danbred, kao i Centar za V.O. sa 75 vrhunskih nerastova. Projektovani kapacitet farme Nukleus je 400 GGP-GP krmača. Farma Nukleus proizvodi visoko produktivne nazimice koje služe za remont stada na svim farmama u Delta Agraru.
Farme Petrović salaš u proizvodnji ima zaokružen proces i tovljenike kao finalni proizvod.
Farme Vladimirovac i Kozara proizvode prasad za dalji tov. Deo ove prasadi se dalje tovi u kooperaciji, a deo je namenjen za prodaju na tržištu Srbije. Na farmi Halovo se bavi proizvodnjom tovnih svinja.
Sve farme u sklopu Delta Agrara su sagrađene tako da predstavljaju prototip farmi kakve će se graditi u budućnosti. Prostor je dizajniran na način koji, uz dobar menadžment i vrhunsku genetiku, omogućava postizanje maksimalnih rezultata u proizvodnji. Svi standardi zaštite životne sredine, kao i standardi koji se odnose na držanje životinja, se striktno poštuju u svakodnevnom radu i u saglasnosti su sa propisima EU iz ovih oblasti.
Delta Agrar na svojim imanjima svakodnevno koristi najmoderniju opremu koja prati mužu i kretanje stada, s ciljem da se omoguće svi neophodni preduslovi za dobijanje što kvalitetnijeg mleka i da se poveća proizvodnja mleka po kravi. Uveden je princip danske genetike koji obezbeđuje ispoljavanje genetskog potencijala za visoku proizvodnju mleka, bolji proces selekcije, praćenje krava i produkciju mleka, ali i poboljšanje hemijskog sastava samog mleka.
Proizvodnja mleka organizovana je na dve lokacije i to:
Farma Napredak Stara Pazova
Farma Topola
Trenutno na farmi ima 1.000 muznih krava i priplodnih grla različitih kategorija (priplodne junice i ženska telad). Godišnji plan proizvodnje je oko 11.000.000 litara mleka godišnje. Rasni sastav: crni Holštajn, Danska genetika – Vikinggenetics.
Trenutno na farmi ima 500 muznih krava i priplodnih grla različitih kategorija (priplodne junice i ženska telad). Godišnji plan proizvodnje je oko 6.000.000 litara mleka. Rasni sastav: HF-crni Holštajn.
Delta Agrar, za potrebe farmi muznih krava, proizvodi u sopstvenoj režiji kvalitetnu kabastu i koncentrovanu stočnu hranu koja se obezbeđuje iz sopstvenih parcela namenjenih za tu svrhu.
Proizvodnja kvalitetne hrane na godišnjem nivou omogućiće osiguran kontinuitet u proizvodnom procesu, jer grla dobijaju isti obrok svaki dan, a nutritivna vrednost hrane prati faze proizvodnje. Na ovaj način obezbeđuje se dobar izvor proteina i energije iz kvalitetnog kabastog obroka, te se direktno utiče na smanjenje korišćenja koncentrata u obrocima visoko mlečnih krava, što može značajno uticati na cenu koštanja mleka.
Naša praksa je usmerena na osiguranje udobnosti i dobrobiti visoko mlečnih krava, uključujući osvežavanje tuširanjem pre muže i ventilacione sisteme za optimalne uslove.
Redovna obrada papaka i uvođenje četki za masažu dodatno doprinose njihovom zdravlju i udobnosti. Naša filozofija je jednostavna – posvećeni smo pružanju najbolje nege našim kravama, što pozitivno utiče na njihovu dobrobit i produktivnost.
Delta Agrar distribuira poljoprivredne proizvode, organizuje i razvija kooperaciju sa poljoprivrednim proizvođačima.